Ev Tipi Su Arıtma Cihazları Hakkında Soru Cevap Bölümü

Ev Tipi Su Arıtma Cihazları Hakkında Soru Cevap Bölümü

Merhaba ev tipi su arıtma cihazları okurlarımız.Bugün sizler için sizlerden gelen sorulara buradan cevap vermeye çalışacağız.Bir çok kullanıcımız bilmeden hata yaparak bilinmedik marka cihaz ve filtreler almaktadırlar.Bu sebepten dolayı mağdur kalmaktadırlar.Gerek cihaz arızaları sorunları olsun gerekse filtre sorunları yüzünden ne su içebiliyorlar nede cihazı gönül rahatlığıyla kullanabiliyorlar.Bizlerde bu tür mağdur olan kullanıcılara yardımcı olmak amacıyla sizlerden gelen sorulara buradan cevap vererek en azından problemleri çözmelerinde yardımcı olmaktayız.Çözülmeyen problemlerde ise servisimiz hızlı bir şekilde problemleri ortadan kaldırarak yardımcı olmaktadırlar.Şimdi gelelim sizlerden gelen sorulara cevap bulmaya…

Soru 1: Su arıtma cihazım var 8 aşamalı hava basmam lazım mı ?

Cevap 1: Bir çok kullanıcın en büyük hatasıdır.Cihazı aldıklar zaman illa bir hava basacaklar.Neden ve nereden çıktığı inanın bizde bilmiyoruz.Kesinlikle hava basılmaz.Sadece teknik servis geldikten sonra kurulumu yaptığı gibi bırakmalısınız.Hava olan tek parçası tankıdır.Zaten fabrikada buna hava basar.Ortalama 8 barlık hava basar ve bırakır.Sizler sakın olan ne havasını alın nede hava basın.Cihaza ekstra bir müdahelede bulunmayın.

Soru 2: 5 filtreli arıtıcım var.Su arıtıcımın bütün filtrelerini değiştirdim. Ama su tatlı değil. Zor içiliyor. Acaba neden olabilir. ?

Cevap 2: Büyük ihtimalle değişim yaptığınız filtrelerin doluluk oranlarının çok düşük olması nedeniyle tam olarak arıtma tadı alamıyorsunuz.Her zaman söylediğimiz gibi ucuz filtre bulduğunuzda hemen almayın.Ucuz alıyorsunuz ama içleri bomboş olduğu için hiç bir işe yaramıyor.Aynı şekilde ucuz cihazlarında içlerinde bu tür kalitesiz filtreler bulunmaktadır.Bu saatte sonra bizlerle iletişime geçip kaliteli filtre almanızı tavsiye ediyoruz.

Soru 3: Su arıtma cihazım sürekli atık su atıyor ve depo da hiç dolmuyor. ne yapabilirim. teşekkür ederim.

Cevap 3: Anladığımızda kadarıyla membran filtre ve diğer filtreler ömrünü tamamlamış ve artık filtre değiştirmek zorundasınız.Membran filtre özellikle tıkandıktan sonra arıtma işlemi yapmadığı için şebekeden gelen suyu otomatik olarak atığa yönlendiriyor.Mecburen bizimle iletişime geçip filtre değiştirmeniz gerekmektedir.

Sizlerden gelen sorulara elimizden geldiğince cevap vermeye çalıştık. Sizlerin de bu tür problemleri var ise konu altına yorum atarak bizlerden yardım talep edebilir ve bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir